گالری پرده بهترینها

طراحی،دوخت و نصب پرده
مشخصات بلاگ
گالری پرده بهترینها

عرضه کننده جدیدترین پارچه های پرده ای در رنگ و طرح زیبا با نازلترین قیمت


(بهترین ها را انتخاب کنید)

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
پیوندها


دوخت پرده پانچ

دوخت پرده پامچ 

مرحله اول : اندازه گیری محل نصب پرده پانچ

برای اندازه گیری پرده مثل خیلی از پرده های دیگر ملاک ما اندازه پنجره نیست بلکه بهترین حالت این است که کل عرض دیوار و کل طول سقف تا کف را با پرده بپوشانیم ( بخصوص در مورد پرده پذیرایی ) تا فضا بزگتر و دلباز تر دیده شود مثلا اگر دو طرف پنجره دیوار باشد از یک دیوار تا دیوار دیگر ( کل عرض اتاق ) را اندازه می گیریم. همینطور به جای اندازه گیری ارتفاع پنجره ، کل ارتفاع از سقف تا کف زمین باید اندازه گیری شود . در غیر این صورت اگر دوست دارید پرده تنها به اندازه پنجره اتاق دوخته شود کافی است از سمت چپ و راست و بالا و پایین پنجره هر طرف ده سانتی متر به ارتفاع و عرض پنجره اضافه کرده و برای برش پرده از این اندازه ها استفاده کنیم .

ضمن این که میدانید باید ۲-۳ برابر عرض پنجره یا عرض مورد نظر برای دوخت پرده در نظر بگیرید این مرود بخصوص در مورد دوخت پرده پانچ چون پیچ های نصبت به پلیسه و مدل های معمول عمیق تر است پارچه بیشتری مورد نیاز خواهد بود

 

مرحله دوم : برش پرده پانچ

در این مرحله پارچه انتخاب شده ( که بهتر است از جنس های سنگین مثل کتان و مخمل برای پرده پذیرایی از جنس های لطیف مثل حریر برای پرده آشپزخانه و از جنس های برزنتی و پلاستیکی برای حمام و سرویس بهداشتی استفاده شود ) را طبق اندازه گیری بالا برش زده وپس از بغل دوزی پارچه برای نوار دوزی و نصب آماده کنیم .

مرحله سوم : نصب حلقه های پرده پانچ

حالا پس از اندازه گیری و برش پارچه در نظر گرفته شده نوبت به نوار دوزی و جا گذاری حلقه های پانچ که از جنس فلز یا پلاستیک در بازار موجود است میرسود . چه تعداد حلقه برای پرده پانچ نیاز داریم ؟ این به عرض پرده مورد نظر بستگی دارد. مهم این است که بدانید بین هر دو حلقه مجاور روی پرده باید پانزده تا بیست سانتی متر فاصله قرار دهید که فضای کافی برای چین های عمیق روی پرده ایجاد شود ، حلقه های خیلی نزدیک یا خیلی دور زیبایی پرده را از بین برده یا کم میکنند .

مرحله چهارم :نوار دوزی پرده پانچ

برای دوخت نوار پرده پانچ لازم است از بالا ده تا بیست سانتی متر را تا زده و میدوزیم تا محکم و شق و رق شود روی این نوار تا شده نوار آماده پرده پانچ با سوراخ های منظم را میدوزیم (پارچه حلقه ها را از وسط تا می زنیم و خط دوخت را در وسط قرار می دهیم و لبه را دوخت می زنیم.) یا نوار پرده ساده را دوخته خودمان اقدام به پانچ کردن و جا گذاری حقله ها میکنیم.هنگام دوخت نوار پرده ۲ سانتی متر از پرده باید زیر نوار قرار گیرد.

دقت کنید باید عرض پرده را بیست سانتی متر بیشتر برش می دهیم این قسمت زیر پرده قرار می گیرد و لبه پرده را می پوشاند.

مرحله چهارم : نکات دوخت پرده پانچی

  • ابتدا و انتهای پارچه پرده پانچ را به اندازه ۵ سانتی متر تا می زنیم تا اندازه عرض پرده شود.
  • و آن را اتو کرده سپس لبه پایینی را به اندازه نیم سانت تا می کنیم و مجدا اتو می زنیم.
  • بالای پرده را با فاصله نیم سانت از لبه می دوزیم و پارچه را باز می کنیم و حلقه ها را طوری اتو می کنیم که به سمت بالا قرار گیرند.
  • بخش جلویی را به زیر تا می زنیم و دوباره اتو می کنیم و آن را درجای خود سنجاق می زنیم.
  • سپس لبه جلویی را به پرده می دوزیم و لبه های کناری را تا بالا دوخت میزنمّ