گالری پرده بهترینها

طراحی،دوخت و نصب پرده
مشخصات بلاگ
گالری پرده بهترینها

عرضه کننده جدیدترین پارچه های پرده ای در رنگ و طرح زیبا با نازلترین قیمت


(بهترین ها را انتخاب کنید)

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
پیوندها

دکوراسیون مناسب با انواع پنجره ها


پنجره های باریک

 

برای مقابله با مشکلات پنجره های باریک؛ پنجره هایی که صرفاً برای زیبایی و نمای بیرونی ساختمان به کار گرفته شده و در به کار گیری این پنجره ها هیچ نگاهی به نمای داخلی ساختمان نشده. چند راه حل وجود دارد؛

 

یکی از راه ها آویزان کردن یک پرده در یک سمت پنجره است. اگر مایلید که نمایی کامل و پوشاننده داشته باشید، می توانید از یک پرده بلند و قدی متناسب با ابعاد پنجره استفاده کنید. پرده قدی منظره ای باشکوه را به وجود می آورد مخصوصاً اگر آنقدر بلند باشد که تا روی زمین امتداد پیدا کند و قسمتی از پایین پرده روی کف زمین جمع شده چین بخورد. ولی اگر پنجره شما بالای پلکان است مواظب باشید که زیبایی آویزان بودن پرده باعث این نشود که پایتان به پرده گیر کند و با خطر لیز خوردن مواجه شوید.

 

 

در صورتی که چند پنجره کنار هم باریک باشند بهتر است از یک پرده عریض برای پوشاندن کل پنجره ها استفاده کنید.

 

● ابعاد نامناسب پنجره

اگر ابعاد پنجره اتاق تان تناسب لازم را ندارد، بدانید که به راحتی می توانید به وسیله تزیین مناسب و به کار گیری برخی از مسائل در طراحی داخلی، ابعاد غیرواقعی اما متناسب و زیبایی را برایش به وجود آورید.

 

در مورد پنجره هایی که بسیار کوتاه هستند، برای اینکه بخواهید تصور بزرگ بودن شان را ایجاد کنید، می توانید پرده را بالاتر از چارچوب پنجره متصل کنید. اگر پرده های شما با رنگ دیوار همخوانی داشته باشند، حتی می شود چوب پرده را تا زیر سقف بالا برد و در آنجا نصب کرد. انتخاب پرده راه راه با خط های عمودی نیز به درک حس بلند بودن دیوارها کمک می کند.

 

برای به دست آوردن عرض غیرواقعی بر روی دیوار برای پنجره های کم عرض، از چوب پرده ای استفاده کنید که عریض تر از خود پنجره باشد که از هر دو طرف پنجره را بپوشاند. در حالت معمول چوب پرده باید به اندازه عرض پنجره انتخاب شود، ولی هنگامی که بخواهید پنجره و پرده را بزرگ تر نشان دهید، ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر به عرض پرده می افزایید که از لحاظ بصری تاثیر خود را بر جای می گذارد.

 

 

● پنجره های گلخانه ای

 

این نوع پنجره ها که معمولاً دارای شیشه های بزرگ و بلند همراه قاب های نازک هستند که از چوب یا پی وی سی تهیه شده اند، به طور معمول از پردردسرترین نوع پنجره ها برای تزیین محسوب می شوند و در عین حال اگر تزیین هم نشوند، پنجره ها لخت و عریان می مانند و محیط اتاق نیز گرم و آزاردهنده به نظر می رسد.

 

تنها راه برای مقابله با این آثار، کنترل نور ورودی و تزیین به وسیله نورگیرهای رولی ساده پارچه ای (شید)، پرده های مدل رومی با پشت پنجره ای چوبی است. پرده های نورگیر رولی یا غلتکی که به وسیله یک بند پایین و بالا می روند و اغلب از جنس کتان نازک هستند، نقش اساسی در تلطیف نور و زیبا شدن پنجره ها ایفا می کنند. پرده های پارچه ای رومی نیز که به صورت طبقه ای در بالا جمع می شوند، روش مناسبی برای اضافه کردن رنگ و طرح به محیط اتاق هستند. قبل از خرید این گونه پرده ها، برای نقاطی که نور آفتاب مستقیم دارند، در مورد دوام پارچه و ثبات رنگ آن بررسی و تحقیق کنید.

 

● پنجره های اضافه

اگر در خانه شما، بر فرض مثال در اتاق نشیمن تان تعداد پنجره هایی که وجود دارد زیاد است و به نوعی برخی از آنها اضافه هستند! می توانید آن پنجره ها را برای همیشه ببندید!

 

شما می توانید به اندازه آن پنجره یک قاب سفارش دهید و برای اینکه این قاب جالب تر به نظر برسد، می توانید مانند پنجره آن را بسازید، حال می توانید به نزدیک ترین سفال فروشی یا فروشگاهی که لوازم تزیینی و آنتیک می فروشند رجوع کنید و برای قاب تان یک یا چند سفال دیواری سفارش دهید تا این قاب زیبا به جای پنجره در خانه شما خودنمایی کند. که هم زیبایی دارد و هم انحصاری بودن! انحصاری بودن به این دلیل که شاید در میان اقوام تان هیچ کس چنین کاری نکرده باشد. البته اگر می خواهید کمترین خرج را کنید، می توانید از همان قاب عکس ساده بهره ببرید.

 

 

● پنجره های گرد یا هلالی

اگر منزل شما دارای پنجره های آرک دار و گرد باشد، بسیار خوش شانس هستید، چون این نوع پنجره ها از لحاظ بصری خوش فرم هستند و به راحتی بر جلوه تزیینات داخلی می افزایند. اما پوشاندن آنها برای حفظ حریم خصوصی منزل، نیاز به مهارت و تجربه دارد بنابراین اگر واقعاً ضرورتی ندارد و از بیرون دید رهگذران را جلب نمی کند لازم نیست آنها را با پرده بپوشانید.

 

 

یکی از راه ها می تواند پوشاندن این پنجره ها به وسیله پرده هایی باشد که در بالا و لبه های خود چین دارند. راه دیگر نیز پوشاندن آنها با پرده های دارای نوار چسب است، طوری که بشود آنها را به راحتی توسط نوار و گیره های آویزی عقب نگه داشت. یا می توان از نورگیرهای پیلی دار برای پوشش دادن قسمت آرک دار و هلال گونه پنجره استفاده کرد. این نوع نورگیرها به سادگی به سمت عقب می روند دقیقاً همانند زمانی که از یک بادبزن استفاده نمی کنید و آن را می بندید.

 

گزینه دیگر شما، گنجاندن یک میل پرده دقیقاً در بالای هلال پنجره است که جای قرار گرفتن آن می تواند از ۱۵ سانتی متر در بالای پنجره شروع شود و حتی بالاتر از آن باشد. در این صورت شکوه و زیبایی این نوع پنجره، فقط در هنگام کنار زده شدن پرده ها قابل مشاهده است. در صورت انتخاب این گزینه، استفاده از پارچه های ساده یا حتی پرده ای که با طرح و رنگ دیوار مخلوط شود می تواند کاری هنری و هوشمندانه باشد. یا در حالات دیگر شما می توانید از پرده های عمودی نازک استفاده کنید که نمای پنجره ها را نیز در هنگام بسته بودن نشان می دهد.