گالری پرده بهترینها

طراحی،دوخت و نصب پرده
مشخصات بلاگ
گالری پرده بهترینها

عرضه کننده جدیدترین پارچه های پرده ای در رنگ و طرح زیبا با نازلترین قیمت


(بهترین ها را انتخاب کنید)

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
پیوندها
دوخت پرده پفکیوالان مدل پفکی :

والان مدل پفکی را بیشتر برای پنجره هایی استفاده میکنند که ارتفاع آنها کم است و بعد از دوخت پرده از اضافه آن برای دوخت پفکی استفاده میکنند .

از والان پفکی بیشتر برای پنجره اتاق خواب و پنجره آشپزخانه استفاده میشود و از نظر قیمت مدل بسیار ارزان و مقرون به صرفه ای است .

مقدار پارچه برای دوخت پفکی :

برای دوخت مدل پفکی بهترین حالت استفاده از مقدار پارچه سه برابر میباشد یعنی اگر عرض درگاه ما ۲ متر باشد ما باید ۶ متر پارچه را برای دوخت استفاده کنیم  البته اگر بخواهیم مدلمان را به جای پلیسه چین معمولی بدوزیم میتوانیم از  چین ۲.۵ برابر هم استفاده کنیم یعنی به جای ۶ متر از ۵ متر پارچه استفاده کنیم .

 

نحوه دوخت والان مدل پفکی :

ابتدا باید سعی شود بعد از دوخت پرده مقدار پرده باقی مانده ۹۰ سانت ارتفاع داشته باشد یعنی اگر  ارتفاع پرده ما دو مترو نود باشد و پنجره ما یک مترو هشتاد ارتفاع داشته باشد ۲۰ سانت هم برای پاکتی استفاده شود ۹۰ سانت پرده باقی میماند البته اگر بخواهیم ارتفاع پفکی کم و زیاد شود میتوانیم ارتفاع باقی مانه پرده را کم و زیاد کنیم تقریبا ارتفاع پفکی باید بین ۴۰ تا ۴۵ سانت باشد .

برای پنجره هایی که طول آنها زیاد است و پرده ای برای پفکی زیاد نمی آید مثلا پنجره ای با عرض ۲ متر را باید ۲ متر پرده اضافه گرفت و از عرض ۳ تیکه ۹۰ سانت جدا کرد و به هم درز داد .

برای دوخت پفکی  ابتدا دو طرف پرده باقیمانده را ۵ سانت  تو میگذاریم سپس لب بالا و لب پایین را روی هم تا میکنیم و موقعی که میخواهیم والان را بدوزیم  قسمت پایین را به مقدار ۲۰ تا ۲۵ سانت جلوتر میگذاریم و سپس به سمت داخل تا میکنیم و بعد نوار پرده را میدوزیم به طوریکه تا آخر پرده ما کج دوخته شود .

پفکی را میتوان هم به صورت پلیسه و هم چین معمولی دوخت . برای پرده هایی که گلهای آنها به صورت ستونی است اگر پفکی پلیسه دوخته شود والان زیباتر میشود بعد از دوخت نوار پرده والان را باید مثل پرده پلیسه کرد  و اگر گلها در هم بودند میتوانوالان را به صورت  چین معمولی دوخت و سپس با کشیدن نخهای نوار پرده تا اندازه دلخواه پرده را چین داد .