گالری پرده بهترینها

طراحی،دوخت و نصب پرده
مشخصات بلاگ
گالری پرده بهترینها

عرضه کننده جدیدترین پارچه های پرده ای در رنگ و طرح زیبا با نازلترین قیمت


(بهترین ها را انتخاب کنید)

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
پیوندها

انتخاب پارچه پرده اتاق پذیرایی

برای اینکه دکوراسیون منزلتان یکپارچگی کافی رو داشته باشند بهتر است که در انتخاب وسایل دقت کنید و بخصوص برای خرید پرده دقت کافی را به خرج دهید. باید پارچه ای رو انتخاب کنید که با سبک پذیرایی خانه هماهنگ باشد و از لحاظ رنگ ، بافت و طرح متناسب با سایر اجزای منزل باشد. اگر تمایل به دادن والان به پرده هستید ترجیحا یکی از پارچه ها رو ساده و بدون طرح انتخاب کنید تا فضای پذیرایی و نشیمن شلوغی نداشته باشید.

برای پنجره هایی که در معرض نور شدید هستند از پارچه‌های ضخیم و آستری زیر پرده استفاده کنید. برای جلوگیری از تغییر رنگ پارچه‌ی پرده در مقابل تابش خورشید بهتر است که پارچه‌ای ضخیم مانند کتان یا مخمل استفاده کنید و حتما برای زیر پرده‌ها هم از آستری استفاده کنید زیرا آستری برای پرده‌ها نمای بهتری را به پرده‌ها میدهد و باعث محرمیت بیشتر فضا در شب می‌گردد.
انتخاب بهترین مدل برای پرده پذیرایی
همیشه برای داشتن بهترین انتخاب برای دکوراسیون بهتر است مدل های متنوع و زیادی رو ببینید و بدانید که به شخصه برای فضایی که در اون زندگی می‌کنید چه علایق و اولویت‌هایی دارید و حتما سلیقه‌های خودتان رو یادداشت یا طراحی کنید و فراموش نکنید که برای خرید پارچه باید تصور درستی از طرح و مدلتان داشته باشید تا بتوانید متراژ پارچه‌ی مورد‌نیاز را تخمین بزنید و حتما قبل از دوخت تصمیم بگیرید که دوست دارید پرده ی پذیرایی از چه ارتفاعی بالاتر از پنجره نصب شود تا با مشکلی مواجه نشوید.

مدل کتیبه دار بهتر است یا والان؟

یکی از انواع مدل های پرده سالن پذیرایی, مدل های کتیبه دار می باشند. این مدل ها را می توان با چند رنگ ترکیب کرد و به دلیل مدرن و شیک بودن این مدل ها, گزینه مناسبی برای سالن های پذیرایی می باشند. 
طرح‌های متنوع و بسیار زیبایی از کتیبه ها وجود دارد و می‌تواند انتخاب مقرون به صرفه‌تری نسبت به دوخت والان برای پرده باشد و بخصوص در آپارتمان‌ها که فضاها محدودی دارند، شلوغی والان می‌تواند خسته کننده باشد. در صورت استفاده از کتیبه‌های طرح‌دار و مجلل بهتر است که از پارچه‌های ساده‌تر و با طرح کمتر استفاده گردد.

نکاتی در مورد انتخاب پرده

  • اگر می‌خواهید سقف خانه‌تان بلند‌تر به نظر برسد، چوب پرده را هر قدر که می‌توانید بالا ببرید. پرده ها هر قدر که بالاتر باشند خانه بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. 
  • یکی کردن پنجره‌ها هم می‌تواند خانه را بزرگ و عریض کند. 
  • اگر فضای بین دو پنجره زیاد نیست می‌توانید به جای جدا کردن پرده ها آنها را یک سره درست کنید. این توهم که فضای بین دو پنجره هم باز است، خانه را عریض تر می‌کند. 
  • برای پنجره های بلند از قاب های چوبی بالای پرده استفاده کنید و زمانی که پنجره‌ها کوتاه هستند، اصلا سراغ این ابزار خاص نروید. 
  • معمولا در پنجره‌های کوتاه و معمولی از پرده‌هایی استفاده می‌کنند که حاشیه پایین‌شان تزیینات بیشتری دارد و نگاه بیننده به آن قسمت جلب می‌شود. 
  • سعی کنید پرده‌هایی انتخاب کنید که از بالا تا یک سوم پایانی ساده هستند و در یک سوم پایانی در قسمت پنجره های پایین، طرح‌دار می‌شوند و نقش و نگار دارند. در پنجره های بلند هم می توانید به جای تزیینات قسمت پایین پرده، قسمت بالای آن را با رنگ یا طرح خاصی تزیین کنید؛ این گونه بلندی پرده‌ها کمتر به نظر می‌رسد.
  • نکته دیگر این است که درست است که معمولا آستری را برای جلوگیری از ورود تابش شدید نور خورشید و همچنین جلوگیری از اشراف همسایه‌ها‌ی روبه‌رویی به فضای داخل خانه‌، آویزان می‌کنند ولی یادتان باشد حتی اگر هیچ کدام از این مشکل‌ها را هم نداشته باشید‌، باید آستری بزنید‌. چرا که شب که هوای بیرون تاریک می‌شود‌، اگر زیر پرده تور یا حریر آستری سفید آویزان نکرده باشید‌، تیرگی فضای بیرون پرده را سایه‌دار می‌کند‌ و از زیبایی پرده‌ها می‌کاهد.
  • اگر نور فضای مورد نظرتان کم است ولی دوست دارید طرفین پرده محیط‌تان دکور با پارچه‌ای ضخیم هم بخورد‌، در صورتی که دو طرف پنجره دیوار خالی وجود دارد‌، ریل پرده را بزرگ‌تر نصب کرده و دکورها را در واقع روی دیوار نصب کنید تا فضایی از پنجره را اشغال نکرده و جلوی نور را نگیرند‌.